כשהשף פגש את התזמורת: סימפונט רעננה מנגנת קלאסיקה מהבטן

להאזין, ליצור, לראות, לטעום!

כשהשף פגש את התזמורת:

סימפונט רעננה מנגנת קלאסיקה מהבטן

“סימפונט רעננה” מציעה במסגרת פרויקט “קולורפוד” חוויה רב חושית ורב ממדית של חיבור בין עולמות המוזיקה הקלאסית והקולינריה

הקשר בין מוסיקה ואוכל הוא קשר עתיק יומין ורב ממדים, מלחינים ויוצרים רבים ניסו לקשור כמה חושים ביחד לחוויה משולבת, המלחין הרוסי אלכסנדר סקריאבין ניסה ליצור “מיסטריום” – חווית מוסיקה, טעם, ריח וצבע, מוסיקה שנוגנה עם פלאטה של צבעים וריחות. היום אנחנו כבר יודעים שמוזיקה, מזון ואהבה מייצרים במוח את אותם חומרים האחראים על תחושות ההנאה והרוגע ומגבירים את האמפתיה.

להאזין: הנגינה של סימפונט רעננה תהווה השראה ליצירת מנות שף

מלחינים רבים קשרו את יצירתם עם טעמים, שטראוס כתב: “Wine woman and song”, אחת מהוראות הביצוע הנפוצות במוסיקה היא “dolce” כלומר – לנגן במתיקות. פרוקופייב כתב על אהבת שלושת התפוזים, באך כתב קנטטה לקפה, מוצארט כתב אריה לשמפניה ורוסיני – היה שף וגסטרונום.

אורית פוגל-שפרן, מנכ”לית סימפונט רעננה: “בשנתה ה-30, התזמורת בוחרת להציע חוויה רב-חושית שבה המוסיקה מגרה ויוצרת השראה לשפים ליצור יצירות קולינרית. מבאלט רוסי ועד פופ אמריקאי, מקולנוע צרפתי ועד קונצ’רטו סיני. כל הצלילים הרחוקים והשונים האלה, השפות המוסיקליות השונות והמגוונות יתורגמו במוחם היצירתי של השפים ליצירות קולינריות שיתבצעו בהשראת המוסיקה”.

ליצור: שפים מובילים יוצרים בהשראת המוזיקה

COLORFOOD  הוא פרויקט אמנותי מקורי שנוצר מתוך תשוקה לאוכל ולאמנות. הפרויקט נולד בתל אביב, עיר שהיא עולם קולינארי עשיר, ונוצר יחד עם השפים המקומיים הגדולים ביותר בישראל. כל אחד הגיע עם רעיון או השראה שנבעו מהתשוקות או הרגשות שלהם, מפנטזיות או זיכרונות. השפים זנחו לרגע את עולם חומרי הגלם והצלחת, ואפשרו לעצמם לצאת לעולמות רחוקים ויצירתיים. ה”יציאה מהצלחת” פרצה גבולות, והביאה ליצירה פורה בין היוצרים לשף, ולתוצאה מפתיעה.

אחרי שיתופי פעולה אמנותיים עם שפים באקספו מילאנו, בפסטיבל צילום המזון ב-VEJLE  דנמרק, עם שפים באקוודור ובמיזמי קולורפוד במרסיי ובפרובאנס שבצרפת – הפרויקט חוזר לתל אביב עם חיבור לסימפונט רעננה ולעולמות המוזיקה. התזמורת הקליטה 12 יצירות, כל אחת בהובלת נגן אחר, אשר יהוו השראה לשפים שנבחרו ליצור יצירה קולינארית בהשראת היצירות. כל שף בוחר יצירה וצבע שיאפיין את חומרי הגלם בהם ישתמש ליצירה.

בפרויקט COLORFOOD משתתפים חיים כהן, נאיפה מולא, מתן אברהמס, סבינה ולדמן, אסף סרי, עידו פיינר, מיכל בוטון ואנה שפירו, מידן סיבוני, תומר טל, ניר מסיקה, מושיקו גמליאלי ונסים לוי.

היוצר : דן לב

אחד מצלמי המזון המובילים והותיקים בישראל, בשלן וחובב קולינאריה, המביא את שני העולמות

הקרובים אליו לידי ביטוי ב COLORFOOD””. דן, צלם עם ותק של מעל ל 30 שנה, מצלם מזון בסטודיו

שלו בתל אביב, ומציג תערוכות בארץ ובעולם.

לראות: מנות השף המוזיקליות של COLORFOOD וסימפונט יוצגו בתערוכת PHOTO IS:RAEL

דן לב ילווה את נגינת התזמורת ואת יצירת מנות השף במטבח בצילומים אמנותיים. היצירות ייבנו על רקע הידיים של הנגנים עם כלי הנגינה שלהם שיודפסו בשחור לבן, ויוצגו במסגרת פרוייקט הצילום הבינלאומי בבית דניאל בירקון ת”א. המבקרים בתערוכה יסרקו ברקוד שיימצא ליד התמונה ויוכלו לראות את הנגן ולשמוע את היצירה בטלפון הנייד שברשותם, בצורה כזאת שהחיבור בין המוסיקה לנגן לשף יהיה מושלם ומרגש.

לטעום: פסטיבל “קלאסיקאמרי אילת” יציע טעימה מהפרויקט בכל החושים

פסטיבל ישרוטל קלאסיקאמרי שייערך בדצמבר באילת, יארח השנה מוסיקאים בינלאומיים וישראליים נודעים. דניאל צ’ובאנו מרומניה, זוכה תחרות רובינשטיין, הטנור הטורקי עם קול היהלום מרט סונגו, ישיר אריות נודעות מתובל ברפרטואר טורקי אותנטי. קונצרט קאמרי מיוחד עם הכנר אסי מתתיאס והפסנתרן ויקטור סטניסלבסקי יפתח את הפסטיבל. לצד הזמרת הרב-תחומית קרן הדר תיקח בפסטיבל חלק גם הזמרת הצרפתייה זוכת האירוויזיון, אן-מארי דויד. הפסנתרן הישראלי הכריזמטי טל חיים סמנון וכמובן הכנר המוביל של התזמורת, נתאי צרי והמנצחים הקבועים של סימפונט רעננה, דוד זבה וקרן קגרליצקי, שאליהם יצטרף המנצח הישראלי הצעיר רתם ניר. את הפסטיבל יחתום הזמר והיוצר מיקי גבריאלוב.

בפעם הראשונה בישראל, תזמורת סימפונית תחבר בין גסטרונומיה למוסיקה קלאסית בטעימה בכל החושים, באירוע יחודי – כשהשף פוגש את האורקסטרה, בו יוצג הפרוייקט של התזמורת עם הצלם דן לב, המוביל את פרוייקט קולורפוד בארץ ובעולם. שף מלון רויאל ביץ, ניסים לוי, יציג את השראת המוסיקה שתנגן סימפונט על יצירתו הקולינרית, שניתן יהיה לטעום במקום. התמהיל הייחודי של הפסטיבל יאפשר ליהנות מתוכניות של מוסיקה קלאסית, מוגשות על ידי מיטב המנצחים והמבצעים מרחבי העולם ובמקביל – ליהנות משורת מטעמים של יוצרים ומבצעים מתחום מוסיקת העולם והמוסיקה הפופולארית מישראל.

לפרטים נוספים על אודות פרויקט “קולורפוד”

נשמח אם תשתפו