פסטיבל ישרוטל קלאסיקאמרי אילת 2019

Save the Date

בשנה השלישית ברציפות, תזמורת הסימפונט רעננה וישרוטל חוברים יחד לסוף שבוע אילתי מוסיקלי, צבעוני ועשיר בהפתעות ובמפגשים יוצאי דופן, שיתקיים בסוף השבוע הראשון של ינואר 2019, מיום רביעי ה-2.1 ועד יום שבת ה-5.1.

עומר מ. ולבר, המנהל המוסיקלי של סימפונט רעננה, ינצח על הפסנתרן הישראלי בעל השם העולמי, בוריס גילטבורג, בביצוע הקונצ'רטו הראשון לפסנתר מאת בטהובן. הילה בג'יו, הסופרן הישראלית הווירטואוזית שהופיעה עם הסימפונט העונה וקצרה שבחים רבים, תשיר את האריה המיוחדת לסופרן, פסנתר ותזמורת שכתב מוצרט עבור חברה קרובה ועבור עצמו. בוריס גילטבורג יופיע גם ברסיטל מפתיע, ויחבור לעומר מ. ולבר, ודואו צרי בביצוע הטריו לפסנתר הנוגע ללב של ראוול.

עומר מ. ולבר יחבור שוב להילה בג'יו בביצוע הווקליזה של רחמנינוב. בקונצרט זה יופיע אחד הכנרים הגדולים בעולם כיום, סרגיי קרילוב, וירגש אותנו בקונצ'רטו לכינור של צ'ייקובסקי.

באירוע מסקרן במיוחד, תחבור לסימפונט המקהלה הקאמרית של האקדמיה בירושלים, ויחד עם עומר מ. ולבר יבצעו את "סימפוניה לשלום", יצירה שבה המלחין אורן לוק טווה מנטרות טיבטיות עתיקות, בהדרכת הלאמה גנגצ'ן רינפושה, למארג מקהלתי וסימפוני עשיר ומרשים. זוהי השמעת הבכורה של היצירה בישראל.

דואו ירושלים, שילוב יוצא דופן  בין הסקסופון הלירי של אנדריי צירלין והנבל הענוג של הילה אופק, יבצע את הקונצ'רטו של מוצרט לחליל ולנבל, בגרסה מיוחדת לסקסופון. על מערת פינגל הקסומה של מנדלסון תנצח קרן קגרליצקי. דואו ירושלים יופיע גם בתכנית קלילה יותר, ובה עיבודים מיוחדים לשירים ידועים ורפרטואר קלאסי קל.

חיים אוליאל יחבור לתזמורת בביצוע יצירתו "הקפה של מתתיה", בתכנית שהיא מסע מסעיר לאורך אגן הים התיכון. ישתתפו גם דואו 16 מיתרים, יקי ראובן ומארי כרמן סימון, הסופרן הצעירה והמבטיחה דניאלה סקורקה ונגן האקורדיון הווירטואוז אמיל אייבנדר. על התכנית המרתקת הזו אמון מנצח הבית של הסימפונט, דוד זבה.

דוד זבה גם ינחה וינצח על ערב שירים ישראלים נוסטלגיים. אל סקורקה תצטרף הסופרן ואמנית הבמה יעל לויטה, זמרת הנשמה הצוענית וירה לוז'ינסקי ועוד אורחים. אייבנדר ולוז'ינסקי יופיעו גם בקונצרט פופולרי ובו מיטב המוסיקה העממית שנדדה בין מהפיכה למהפיכה.

עוד צפויים לנו קונצרט על טהרת המוסיקה האיטלקי, מוויואלדי ועד פוצ'יני, עם דואו 16 מיתרים, יעל לויטה ואנסמבל סולני המנדולינה הישראלית. קרן קגרליצקי תשוב ותנצח על קונצרט זה, ובקונצרט נוסף גם תחלוק את השרביט עם הצ'לן הלל צרי, שינצח על רפרטואר מגוון וינגן עם אחיו, נתאי צרי, הכנר המוביל של סימפונט רעננה.

במסגרת "שבת תרבות" ינהל הצ'לן הלל צרי רב שיח מרתק עם אורחי הפסטיבל, על אודות מוסיקה, ישראלים ותרבות.

בתכנית לילית מיוחדת, עומר מ. ולבר יארח את מיטב אורחי הפסטיבל ואף יצטרף אליהם באקורדיון ולסיום הפסטיבל יחבור אל הזמר, הפסנתרן והיוצר שלומי שבן באירוע יוצא דופן וחגיגי.

לתכנית המלאה של הפסטיבל, הקליקו על הלינק הבא באתר ישרוטל:

https://www.isrotel.co.il/media/21505/2019ck.pdf

להרשמה, ליחצו על הלינק הבא:

https://www.isrotel.co.il/eventssale/classicamerinew/main/?utm_source=we...