200 שנה לורדי

                               200 שנה לורדי

מוסיקה אהבה ויין – חגיגות ליל אהבה עם סימפונט רעננה

בהשתתפות: סולני בית האופרה "ארנה די ורונה" מאיטליה,

סולני האופרה הישראלית,

המוסיקאי והיוצר: שלומי שבן
מנצח: עומר מ. ולבר


קונצרט חד פעמי!

שיא של מוסיקה משובחת תחת כיפת השמיים!

אמפיפארק רעננה - 25 ביולי 2013 , בשעה 21:00

השנה יציין העולם 200 שנה להולדתו של ג'וזפה ורדי, המלחין האיטלקי, שנחשב לגדול מחברי האופרות בכל הזמנים. רבבות אנשים יפקדו קונצרטים בפסטיבלים הגדולים ועל הבמות הגדולות בעולם. עכשיו – גם בישראל!
לאור ההצלחה הגדולה בשנה שעברה, תשחזר גם השנה סימפונט רעננה את הקסם ובשבוע של ט"ו באב, חג האהבה, תציג שוב את השילוב האולטימטיבי של ירח מלא, יין ואופרה. השנה, באופן טבעי, יוקדש הערב כולו ליצירתו האלמותית של המלחין ג'וזפה ורדי.

האירוע השנה יתקיים בשיתוף עם ה'ארנה די ורונה' ועל התזמורת ינצח עומר מ. ולבר, המנהל המוסיקלי של התזמורת. ולבר, רק בן 31, וכבר נחשב כוכב בינלאומי בשמי האופרה העולמית. בין היתר, נבחר לפני כשנתיים לתפקיד המנהל המוסיקלי של בית האופרה בוולנסיה, ספרד, ובמהלך חודש יוני, ינצח על הפקה חדשה של אאידה שתפתח את חגיגות 100 שנים לארנה די ורונה.

כ-100 אמנים ייקחו חלק בקונצרט ובהם סולני אופרה מהארנה די ורונה, איטליה - Marco Vratogna – בריטון, Giorgio Berrugi – טנור, וסולן הקלרינט האיטלקי סגן המנהל האמנותי בארנה די ורונה – Giampiero Sobrino לצד סולניות אופרה מישראל – מירלה גרדינרו - סופרן, שי בלוך – מצו-סופרן, המקהלה הקאמרית ת"א בניצוחו של מיכאל שני, ושיתוף פעולה ייחודי עם לא אחר מאשר המוסיקאי והיוצר הישראלי שלומי שבן. מיטב האריות, הדואטים והקטעים המקהלתיים המפורסמים מאאידה ועד נבוקו, מלה טרוויאטה ועד ריגולטו.

לא לחינם מכלכל סיפור חייו של ורדי אנציקלופדיות רבות. הגאון המוסיקלי, שהתמיד בחיבור אופרות עד למותו בגיל 87, היה בן 18, כשביקש להתקבל לקונסרבטוריון של מילאנו, אבל נדחה בשל גילו המבוגר יחסית... אלא שורדי לא ויתר, וניצח בזכות השילוב של עקשנותו וגאוניותו המוסיקלית. למרות טרגדיות אישיות שחווה בחייו, המשיך ליצור. 28 האופרות שכתב במהלך חייו הפכו אלמותיות, 'אאידה', 'אותלו' ו'נבוקו' (1842), הן הדוגמאות המוכרות והמפורסמות שבהן.
ורדי היה ידוע גם כמלחין פוליטי, ששילב באופרות הראשונות שלו קטעי מקהלה פטריוטים של עמים כבושים תחת שלטון זר. כמו כן היה איש ספרות, שחיפש מקורות ספרותיים ראויים לאופרות שלו, והתמקד בכתיבת אופרות, במרכזן עמדו סיפורי אהבה עזה שלא מצליחה להתממש.


זוהי ללא ספק הזדמנות נדירה לקהל הישראלי. חוויה בלתי נשכחת של מוסיקה שמיימית המבוצעת על ידי גדולי המוסיקאים בעולם.

תזמורת סימפונט רעננה
סולנים: Marco Vratogna– בריטון (איטליה), Giorgio Berrugi– טנור (איטליה), Giampiero Sobrino- קלרינט (איטליה), מירלה גרדינרו – סופרן (ישראל), שי בלוך – מצו-סופרן (ישראל)

ובהשתתפותו של לא אחר מאשר המוסיקאי והיוצר הישראלי שלומי שבן
מנחי הערב: דניאלה לוגסי ודוד זבה

 

פתיחת שערים: 20:00, תחילת מופע: 21:00.

 

כרטיסים ניתן לרכוש במשרדי הסימפונט 09-7457773

 

שתף בפייסבוק