תזמורת סימפונט רעננה שבה מהופעות בשוויץ

קרדיט צילום: Le Studio Casagrande
קרדיט צילום: Le Studio Casagrande

תזמורת סימפונט רעננה חזרה מסיור בשוויץ שבו הוזמנה להופיע בשלושה קונצרטים לרגל אירועים לציון 110 שנים  לקרן הקיימת לישראל. הקונצרטים התקיימו בציריך ובג'נבה.

בקונצרט גאלה חגיגי שנערך ביום ד' ה-30.11 הופיעה סימפונט רעננה על שפת אגם בציריך בנוכחות יו"ר כנסת ישראל- ראובן (רובי) ריבלין, נשיא קק"ל שוויץ- ארתור פלוטקה, הסופר הגרמני המפורסם- הנריק ברודר לפני אולם מלא מפה לפה בקהל שהגיע מציריך, בזל, ברן והסביבה אשר כלל אנשי כלכלה ובנקאות בולטים.
בקונצרט בניצוחו של מנהלה המוסיקלי של התזמורת- עומר מ. ולבר, ביצעה סימפונט רעננה בבכורה עולמית יצירה מקורית ישראלית- "סוויטה עברית" שהוזמנה מהמלחין יבגני לויטאס במיוחד לקונצרט זה. היצירה שנכתבה לתזמורת ומנדולינה, שואבת השראה ממלודיות ישראליות מוכרות כגון "שני שושנים", "הורה" ועוד, והיא לוותה במיצג ווידאו-ארט של האמנית אלינור מילצ'ן המתאר את תולדות ישראל וההתיישבות מאז הכריז הרצל בבאזל על הקמת מדינת היהודים.
כמו כן, ניגנה ממיטב הרפרטואר הקלאסי והקהל נהנה מביצועיהם הווירטואוזים של הסולנים: יעקב (יקי) ראובן- מנדולינה, והכנר הראשון של התזמורת- נתאי צרי. בסיומו של הקונצרט, הקהל הריע לתזמורת ודרש עוד ועוד הדרנים.

הקונצרט החגיגי השני התקיים למחרת, יום ה' ה-1.12 בג'נבה באולם המהודר "Victoria Hall".
תחת ניצוחו של נעם שריף- זוכה פרס ישראל לשנת תשע"א, ניגנה התזמורת יצירות מאת שריף, מנדלסון ובטהובן וכן את היצירה המקורית "סוויטה עברית בליווי מיצג וידאו-ארט. באולם נכחה קבוצה פרו-פלשתינאית מגובה בצלמי עיתונות שהתכוונה לערוך פרובוקציה מתוכננת ,אלא שהקהל המריע והאוהד שמנה למעלה מ-1000 איש, באופן בולט ביותר וכן נוכחותם המוגברת של אנשי ביטחון עקב, בין היתר, נוכחותו של יו"ר הכנסת ראובן ריבלין ושגריר ישראל למוסדות האו"ם בג'נבה אהרון לשנו-יער, מנעה מהם לבצע את תוכניתם. הקונצרט שהיה פתוח לקהל הרחב הסתיים בשירת התקווה לקול תרועות הקהל.

תזמורת סימפונט רעננה רואה בהזמנה להופיע באירועים אלה ולייצג בהם את מדינת ישראל כבוד גדול שנפל בחלקה והיא שמחה להוקיר את פעילותה המבורכת של הקרן הקיימת לישראל.

 

 

 

הדפסשלח לחבר